Astroloji Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Astroloji, kuzey haritası üzerinde gök cisimlerini inceleyerek, insanoğluın kişiliklerini, evetşamlarını, problemlerını, bileklü ve argın taraflarını çözümleme etme bilimidir. Bu analizler burç yorumları olarak adlandırılır. Astrologlar, doğduğumuz anın, gökyüzü hareketleriyle olan irtibatsının yazgıımız üzerinde tesirleri olduğuna itikatırlar.

Astrolojide kullanılan asıl ögeler veladet haritası, gezegenler, burçlar, evler ve açılar olarak sayılabilir. Veladet haritası, doğduğumuz anın gökyüzü hareketlerine nazaran oluşturulan bir haritadır. Gezegenlerin hareketleri, burçlarda yerleşimleri, evlerdeki yerleşimleri ve açıları, veladet haritasındaki kişinin kişiliği, yazgıı, problemlerı, bileklü ve argın yönleri üzerine bilgelik verir.

Gezegen Anlamı Tesirleri
Merkür Zeka, bildirişim, gezi, iş yazgıı Merkür tesiri altında olan kişiler, çokbilmiş ve hızlı düşünen, bildirişim becerileri bileklü ve iş yazgıında muvaffakiyetlı olma eğilimindedirler.
Venus Aşk, güzellik, zanaat, mangiz Venus tesiri altında olan kişiler, aşka, güzelliklere, sanata ve paraya ögönen verirler.
Merih Enerji, büzük, saldırganlık Merih tesiri altında olan kişiler, enerjik, keleş ve tecavüzkâr olabilirler.

Burçlar, astrolojide kullanılan önemli bir öğedir. Burçlar, kuzey haritasında gezegenlerin yerleştiği alanları belirler ve kişinin karakteristik özelliklerini yansıtır. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay; hâk burçları Boğa, Sarrafiyeak ve Oğlak; keyif burçları İkizler, Terazi ve Kova ve akarsu burçları Yengeç, Akrep ve Balık olarak belirlenir.

 • Ulaş Utku Bozdoğan: Türkiye’nin önde gelen astrologlarından biridir. Kendisi astroloji eğitimi vererek, danışmanlık hizmetleri sunarak ve medya yapılışlarında programlara sulplarak astrolojinin yaygınlaşmasına katkı sağlamaktadır.
 • Burç yorumları: Astrologlar, burçlara nazaran haftalık, maaş ve senevi yorumlar yaparlar. Bu yorumlar kişinin huzurlaşabileceği problemlerı, muvaffakiyetlacak konuları ve elan biryoğun konuyu kapsar.

Astrolojinin doğruluğu evet da falsolulığı üzerine farklı tartışmalar bünyelsa da, uzun senelerdir insanoğluın hayatlarında önemli bir nokta tuttuğu bir gerçektir. Astroloji, insanoğluın hayatlarına yön tesviye, kendilerini elan hayır teşhis ve zeki uğrunda kullanılabilecek bir taşıttır.

Astrolojide Yıldız Haritası Analizi Ne Mimarilır?

Astrolojide Yıldız Haritası Analizi Ne Mimarilır?

Astroloji, burçlar ve gezegenler üzerine bilgelik sahibi olan biryoğun erkek astrolojik haritaların çözümleme edilmesi gerektiğine itikatır. Fakat, bu analizleri tamir etmek kolaylık bir iş değildir ve profesyonel bir astrolog olmadan akdetmek muhtemel değildir.

Bir kuzey haritası analizi, veladet takkadak gezegenlerin ve burçların konumunun kaydedildiği bir haritanın çıihtiyarlmasını derunerir. Bu harita, veladet takkadak gökyüzünde bulunan burçların ve gezegenlerin ilişkileri üzerine bilgelik verir.

 • Bir kuzey haritası analizi tamir etmek derunin öncelikle veladet tarihini, veladet saati ve veladet yeri bilgilerine sahip olmalkaloriız.
 • Bu bilgilerle bir astrolog, kuzey haritanızı hazırlayacak ve çözümleme edecek.
 • çözümleme esnasında, gezegenlerin burçlarla olan ilişkileri ve evlerdeki konumları incelenecek.

Astrolojik bir haritaya sahip tutulmak, geleceğinize üzerine ipuçları sunabilir. Fakat, unutmayın ki harita sadece bir hız gösterici mümkün ve tüm yaşamınızın kaderini belirlemesi muhtemel değildir. Bu nedenle, kuzey haritası analizleri bünyelırken her hin eleştiri bir perspektif ile yaklaşılması önemlidir.

Burçlar Ve Elementler: Ateş, Bölge, Alım, Akarsu

Burçlar ve elementleri herkesin tasa ettiği bir konudur. Konu astroloji olduğunda, burçların elementleri önemlidir. Ateş, hâk, keyif ve akarsu burçların dört ana elementidir. Astroloji, burçlar ve elementler arasındaki ilişkileri açıkladığı gibi, kişilik özellikleri, tercihleri ve hedefleri de ele kırmızıır.

Ateş Burçları

Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş burçları mücadele, erke ve hareketle ilgilidir. Bu kişiler, aksiyonlerini hızlı bir şekilde halletmekten hoşlanırlar ve canlı bir hayat tarzını yeğleme ederler. Başkaca önderlik özellikleri ile tanınırlar ve keleş ve methalimci kişilikleri vardır.

 • Burçlar: Koç, Aslan, Yay
 • Nitelik: Kırmızı
 • Uzuv: Ateş

Bölge Burçları

Bölge burçları Boğa, Sarrafiyeak ve Oğlak’tır. Bölge burçları çakılı ve düzenlidır. Teamül ve gerçekçi yaklaşımlarıyla tanınırlar. Başkaca güvende ve istikrarlı hissetmeyi severler ve maddi varlıklara ögönen verirler.

 • Burçlar: Boğa, Sarrafiyeak, Oğlak
 • Nitelik: Kahverengi
 • Uzuv: Bölge

Alım Burçları

Alım burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır. Alım burçları zekidir ve bildirişim erkânıharpı severler. Yaratıcı ve uyumlu oldukları kadar keleş ve özgürdürler. Başkaca toplumda bir değişme yaratma arzusuna sahiptirler.

 • Burçlar: İkizler, Terazi, Kova
 • Nitelik: Mai
 • Uzuv: Alım

Akarsu Burçları

Akarsu burçları Yengeç, Akrep, Balık’tır. Akarsu burçları hissî ve hassastır. Empatik ve romantiktirler ve hassasiyetlerine kadir verirler. Başkaca yaratıcı ve görüntü gücü güçlü bir kişiliğe sahiptirler.

 • Burçlar: Yengeç, Akrep, Balık
 • Nitelik: Yeşil
 • Uzuv: Akarsu

Burçlar ve elementleri, astroloji ve gezegenler ile yanında, kişinin karakteri üzerine biryoğun şey söyler. Astrolog Ulaş Utku Bozdoğan’a nazaran, burçlar bir kişinin doğumunda sahip olduğu enerjileri temaşa eder ve günlük hayatta huzurlaşılan zorlukları ele almaya yardımcı olur.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

takipçi satın al Seo Fiyatları https://parlaklik.name.tr/ https://takimlideri.name.tr/ https://yemektarifleri.name.tr/ https://ihracatithalat.name.tr/ https://trafikgurultusu.name.tr/ IQOS Heets fiyat
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al